Kameramanka kopala do dětí, nyní má FB stránku hanby

Nejprve podrazila nohy muži s dítětem v náručí, potom kopala do mladé dívky a chlapce, kteří se prodírali kordónem policie. Jmenuje se Petra Lászlóová a pracovala jako kameramanka pro maďarskou televizi N1TV, která je blízká nacionalistické straně Jobbik.

Záběry ostatních novinářů, kteří zachytili řádění kameramanky se okamžitě objevily na veřejnosti a šéfredaktor N1TV Szabolcs Kisberk oznámil, že Lászlóovou propustil za nepřípustné chování.

 

„Myslím, že jsme udělali, co jsme udělat vtéto situaci museli. Nemůžeme pochopit, jak se to mohlo stát, je to šokující a nepřijatelné.“ Řekl pro agenturu Reuters Kisberk.

Podle Blesk.cz se chystají některé opoziční strany podat trestní oznámení. Surové kameramance by prý mohlo hrozit až pět let za mřížemi.

Petra Laszlo maďarský novinář

K události došlo v úterý večer u pohraniční obce Röszke, kde v utečeneckém táboře končí migranti překračující srbsko-maďarské hranice přes železniční trať. Uvedlo ve své zprávě ČTK.

Mezitím kdosi vytvořil pro bývalou kameramanku na Facebooku stránku hanby. Počet těch kteří její chování odsuzuje se rychle zvyšuje. V tuto chvíli je to zhruba 15 000 uživatelů Facebooku.

Není rozhodně obvyklé, aby se fotografové nebo kameramani aktivně zapojovali podobným způsobem do událostí, ze kterých by měli podat svědectví.

facebook kameraman

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '275'}); });