Očista organismu za pár korun aneb „Jablečná dieta“

„Jablečná dieta“ – Kulatá jablka jsou sice symbolem baculatosti, nicméně se po nich může i hubnout. Jako bonus pro naši fyzickou schránku je podpoření organismu v šetrné očistě. 

Nic nám tedy nebrání využít vrchol jablečné sezóny a naordinovat si jablečnou redukční dietu. Kdo by se občas nechtěl zbavit několika přebytečných kil? Že k tomu lze využít i jablka? Ano, pro každého kdo rád experimentuje a má rád změnu je tu jablečný týden.

Je pravda, že jablka jsou sladká, nicméně jsou také nízkokalorická, protože více než osmdesát procent jejich obsahu netvoří nic jiného než voda. To důležité co se v jablkách ukrývá jsou především nejrůznější vitamíny a minerály, které spolu s dostatkem vlákniny dávají předpoklady ke zdravému hubnutí. A neprospějí jen lidem, kteří mají problémy s nadváhou, jablka totiž dokáží ulevit svému konzumentovi s řadou dalších zdravotních problémů.

Jablečná dieta

O čem je jablečná dieta? Stačí tři až pět dní, v závislosti na vaši pevné vůli. V každém případě po dobu jablečné diety jezte pouze 1,5 až 2 kilogramy jablek  + krajíc tmavého celozrnného chleba. Vypít byste měli 3,5 litrů čisté vody. Účinek se zvýší, když budete během dne popíjet speciální nápoj ze 4 decilitrů vody, 2 lžic jablečného octa a 2 lžic pomerančové šťávy.

Tělo se díky této dietě zbaví několika kil, přebytečné vody a podpoří se detoxikační procesy v těle.

Tři až pět dní je pro vás moc dlouho? Pokud několik dní bez svých oblíbených potravin nevydržíte, zkuste si alespoň pravidelný jablečný den. Stačí jeden den v týdnu, během kterého sníte jen 15 jablek denně. To je přibližně jedno jablko za hodinu.

Nezapomeňte, že slupka je na jablku to nejzdravější. Obsahuje železo, fosfor, draslík, hořčík, vápník, vitamin C, karoten, nenasycené mastné kyseliny a vlákninu. Proto jablka určitě neloupejte. V žádném případě je také nevařte. Asi třetinu ovoce tvoří pektin, který v žaludku nabobtná a tím navozuje pocit sytosti. Povzbuzuje také činnost střev, pomáhá při vyprazdňování a váže na sebe přebytečné tekutiny. Aby však účinkoval, musí být syrový.

Přestože při jablečné dietě problémy se zácpou pravděpodobně mít nebudete, při jiných dietách ano. V tom případě si můžete pomoct jablečným projímadlem: Ve třech decilitrech jablečného moštu nechte nabobtnat dvě lžíce lněných semínek. Večer zapijte tímto nápojem dvě jablka.

Proti obezitě i na klouby

Velmi zdravý je i jablečný ocet. Je bohatý na minerální látky – draslík, vápník, fosfor, sodík a většinu stopových prvků. Musí to však být pravý ocet z jablek. Pokud 2 decilitry vody smícháte s lžičkou jablečného octa, povzbudíte činnost střev. Pijte pomalu! Kromě obezity pomáhá ocet i na bolavé klouby, při únavě, vysokém krevním tlaku a mnoha dalších problémech.

Jablečná dieta není nějaký nový zázračný recept. Svým pacientům ji ordinoval již v první polovině dvacátého století otec celostní medicíny Edgar Caycey.

K jablečné dietě můžete využít odrůdy jablek jako jsou Golden Delicius nebo Jonatan, nějaká bio, nebo ta ze zahrádky. Nemáte li svoji úrodu jablek, můžete nakoupit od místních farmářů.

Po ukončení diety se naplno rozjede čistící proces, na jehož počátku stála jablečná vláknina. Nenechte se tedy vylekat častější stolicí. Rozhodně se budete cítit zdravěji a jako bonus vám začnou padat kalhoty…

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '374'}); });