Prorazí elektronická marihuana?

Problémem kuřáků marihuany bývá charakteristická vůně/zápach. Jsou díky tomu na veřejnosti poměrně snadno identifikovatelní.

Tento problém řeší nový trend. V USA se podle nypost.com rozmáhá inovativní způsob užívání konopí, který je prakticky nepozorovatelný. Využívá se e-cigaret, elektronických cigaret, do kterých se dává speciálně zpracovaná marihuana. Říká se jí včelí vosk nebo včelí plástev.

Policisté upozorňují, že výroba extraktu probíhá v nijak regulovaných a pravděpodobně nehygienických podmínkách v tajných laboratořích. Navíc prý velké množství THC obsažené v produktu může uživatele i zabít.

Podle webu nypost.com zatkli policisté během posledních několika měsíců asi šest prodejců tohoto nového produktu.

Podle průzkumů v Connecticutu alespoň jeden z pěti studentů, kteří používají e-cigarety, už také vyzkoušel tuto novou formu inhalace THC.

Zatímco zde je něco takového nelegální a zodpovědné osoby jsou požíváním konopí nezřízenou mládeží zneklidněny, v Holandsku se E-Njoint, jak mu tam říkají, těší poměrně značné popularitě.

Podle bulvárních deníků, které o E-Njointu v minulém roce informovaly, si jej nechávají Holanďané vyrábět v Číně v počtu 10 tisíc kusů denně.

Podle výrobců je kouření těchto elektronických jointů k našemu zdraví velmi šetrné. Náplň obsahuje bezpečné komponenty jako propylenglykol, rostlinný glycerin a stoprocentní biologickou příchuť. Rozdílné zákony tedy mohou za to, že američtí milovníci „zdravého“ hulení mají na rozdíl od těch holandských k dispozici materiál pochybného původu bez jakékoliv kvalifikované kontroly.

Avšak i v samotném Nizozemsku už několik let platí zákaz prodeje marihuany a hašiše cizincům. Marihuanovým turistům je už k dispozici pouze Amsterodam, kde jsou coffee shopy s hašišem a marihuanou pro cizince zatím povolené. Radnice se obává, že v případě zákazu by se vyrojili pouliční dealeři.

 

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '271'}); });