Rapper kradl v masce

Hradec Králové: Krajský soud v Hradci Králové v těchto dnech projednává loupežné přepadení ženy v Harrachově. Přes půl milionu korun vzali lupiči ženě ze směnárny, která šla odevzdat denní tržbu. Obžaloba jejich jednání posuzuje jako útok gangu.

12. února večer chtěla pracovnice směnárny odnést denní tržbu. Před autem na parkovišti na ni zaútočil maskovaný muž. Žena se sice nevzdala bez boje a o kabelku se se zlodějem chvíli přetahovala, ale nakonec prohrála. Lupič z místa činu ujel ve voze, v kterém na něj čekali jeho další dva komplicové.
U hradeckého soudu jim nyní za jejich loupežné přepadení hrozí až dvanáct let vězení.

„Společně přepadli v Harrachově směnárnu. Před tím vše naplánovali a vzájemně si rozdělili role, připravili přepadení společně. Obžalovaní získali z trestné činnosti částku přes jeden milion korun. Peníze si rozdělili a část peněz schovali. Z výpovědí zatím není jasné, kdo byl hlavou skupiny,“ citoval iDnes státní zástupkyni Lenku Faltusovou.

Marian Gabor (47) a Radek Krejčíř (45) u soudu tvrdili, že o loupeži předem nevěděli. Patrik Štajer (29) přiznal, že to byl on, kdo na ženu s penězi zaútočil.

Štajer u soudu tvrdil, že ho k loupeži nutil Krejčíř. Věděli o tom, že je v Harrachově směnárna a z ní každý den odnáší tržbu mladá žena. Předem si místo několik dní tipovali. Stačilo jim sehnat někoho rychlého, kdo by jí prý dokázal peníze vzít. Štajer tvrdil, že do přepadení nechtěl jít, ale Krejčíř prý mu vyhrožoval, že pokud do akce nepůjde, ublíží jeho dceři.

Teleskopický obušek prý dostal bývalý rapper také od Krejčíře s radou, že kdyby se žena bránila příliš intenzivně, má ji praštit do nohy a do čela. Když byla trojice lupičů na místě, Štajer si nasadil masku a popadl obušek. Když žena došla k autu, přistoupil k ní prý zezadu a řekl jí, ať mu dá obálku s penězi. Štajer tvrdil, že se s ženou o kabelku rozhodně nepřetahoval. Žena nevěděla, jakou obálku po ní chce, a tak mu prý dala celou kabelku.
Štajer za svůj výstup s obuškem a maskou inkasoval 70 tisíc korun. Ty investoval do oblečení, jídla a pervitinu.

Šlajer Petr Harrachov

Ilustrativní foto: repro

„Krejčíř mi dal obušek s tím, že kdyby něco, tak jí mám dát do nohy a čela. Když jsme přijeli na místo, nasadil jsem si masku, vzal obušek a čekal. Když šla k autu, přistoupil jsem k ní zezadu a řekl jí, ať mi dá obálku s penězi. Nevěděla, o jakou obálku mi jde, a když viděla obušek, tak mi dala raději celou kabelku i s penězi. Odmítám, že bych se s ženou o kabelku přetahoval,“ řekl soudu Štajer, který pak dostal 70 tisíc korun.

Předseda soudu se ptal na důvody, proč do přepadení Štajer šel. Ten se držel své verze, že se bál o svou dceru, která byla využita Krejčířem jako rukojmí.

Dvanáctkrát soudně trestaný Krejčíř naproti tomu při výslechu na policii vše popřel. V hlavním líčení změnil taktiku a vypověděl, že celé loupežné přepadení zorganizoval Štajer.
O tom, že se Štajer chystá „udělat“ směnárnu, vůbec netušil. Až když odjížděli z parkoviště, všiml si najednou, že má Štajer v ruce kabelku.

Výhrůžky na adresu dcery Štajera prý neposílal, neboť půjčoval mobil dalším lidem a navíc nemá na Štajera číslo.

Třetí výtečník, Gabor, naopak nezapíral a situaci popsal zhruba tak jako Štajer. Na rozdíl od svých kumpánů však tvrdil, že celou akci naplánoval Kouzelník. Je to tajemná osoba na pozadí, která již rok před samotným přepadením nabízela účast na loupeži. Kouzelník však jakoukoliv účast, byť i ve formě návodu k trestnému činu, popřel a policii se to nepodařilo prokázat.

Gaborovi a Krejčířovi se stal osudný nákup v autobazaru hned druhý den po loupeži. Policie je zatkla a zajistila větší část z ukradené sumy.

Po Štajerovi bylo vyhlášeno pátrání a díky spolupráci s občany se podařilo získat poznatky o pohybu Patrika Štajera.
Třetí z gangu policii unikal více než týden. Kriminalisté sice znali jeho jméno, nevěděli ale, kde je. Pomohlo jim až zveřejnění pátrání. Policii se přihlásily desítky lidí, kteří jí poskytli poznatky o pohybu Patrika Štajera.

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '394'}); });