Rumunská matka „zapomněla“ trojčata v porodnici

Rumunská negramotná matka porodila předčasně trojčata, která následně opustila. Z porodnice utekla, protože se o ně nemohla postarat. Jeaneta Bente (32) se již stará o své tři děti a další by prý nezvládla. Informoval o tom Mail Online.

Trojčata Alexandra, Isabela a Cristina žijí zatím v porodnici nemocnice ve městě Drobeta Turnu Severin v Rumunsku. Je to již tři týdny, co je jejich matka po porodu opustila.

rumunska_matka_trojcata

Opuštěná trojčata. Foto repro T.

 

Jeaneta Bente novinářům, kteří ji vypátrali, řekla, že doufá, že lidé pochopí situaci, ve které je. Nedokáže se prý o další tři děti postarat. Přeje jim však, aby měly lepší život, než jaký by jim mohla dát ona.

To je nakonec možné, protože díky nátlaku místních médií souhlasila žena s adopcí opuštěných dětí.

Rumunské nemocnice hlásí rostoucí množství opuštěných novorozenců. V nemocnici, ve které nechala J. B. svá trojčata, nechaly ostatní matky jen od začátku roku již 25 dětí. Důvody jsou většinou stejné. Neschopnost postarat se o své děti.

Místní sociální pracovnice A. Ciresanu říká, že příčiny opouštění novorozenců jsou hlavně nedostatek finančních prostředků, nedostatek ubytovacích kapacit a často chybí i podpora nejbližších rodinných příslušníků.

rumunska_matka_domek

Domek ženy, která zanechala novorozence v nemocnici. Foto: repro T

Ačkoliv šlo v případě J. Bente o předčasný porod, všechny tři děti se těší velmi dobrému zdraví.

I u nás některé ženy odkládají nechtěná „lidská mláďata“. Slouží jim k tomu takzvané babyboxy. Jejich duchovní otec Ludvík Hess uvádí, že za dobu své existence zachránily babyboxy již více než 100 dětí.

Ludvík Hess věří, že tyto schránky pro nechtěné děti zachránily desítky novorozenců před smrtí. „Jsem si jist, že o dalších miminkách, které neměly to štěstí ohřát se v klimatizovaném babyboxu, by mohla vyprávět dna řek a vrstvy odpadků na skládkách,“ podotkl Ludvík Hess u příležitosti otevření babyboxu v domažlické nemocnici před dvěma lety.

V rozhovoru pro PL tehdy uvedl: „Odkládání dětí je záležitostí celohistorickou. Děti se odkládaly ve všech dobách, Arabové před Mohamedem je zahrabávali zaživa do písku, ve Spartě je házeli ze skály, když neprošly zdravotní komisí. Nějakou dobu děti házeli do Tibery, dokud papež nevydal nařízení, že musí být zřízena bedýnka, do které se můžou odkládat. A v Paříži byl v 18. století zřízen Hôspital des Enfants-Trouvés, do kterého bylo ročně odloženo šest až osm tisíc dětí z 18 tisíc, které se v té době narodily v celé Francii.“

babybox

Babybox Repro T

 

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '292'}); });