Slavný herec ženy zdrogoval, pak je sexuálně zneužil

Americký herec Bill Cosby čelí už téměř deset let nejrůznějším obviněním ze sexuálního napadání a znásilnění. V jeho případě však nejde o nějaký výbuch erotické vášně, své „akce“ si vždy pečlivě plánoval a využíval pro jejich zdar i farmaceutický průmysl.

Ženy se svými obviněními přišly až desítky let po činu, zřejmě povzbuzené Kanaďankou, která se nenechala zastrašit a Cosbyho jako první zažalovala. Bill Cosby všechna obvinění považuje za diskreditační kampaň. Nedávné uvolnění soudního spisu z jeho vyšetřování však určitým vodítkem ve sporu může být.

Bill Cosby se do povědomí diváků zapsal jako věrný a milující otec v nekonečném seriálu Cosby Show. V souvislosti se znásilněním byl vyšetřován až v roce 2005. Žalobu na něj podala A. Constandová. Podobný scénář, jaký se uskutečnil s touto ženou, se však v minulosti uskutečnil nesčetněkrát. Alespoň podle žen, které se přihlásily poté, co jim dodala odvahu žaloba podaná A. Constandovou.

Scénář Cosbyho show: Nic netušící dívka je pozvána do domu Billa Cosbyho. Je jí podána tajně nebo pod nějakou záminkou droga, která ji omámí. Sblížení podle Cosbyho může začít.

Metakvalon (obchodní název Quaalude), který Cosby využíval, byl vyvinut v padesátých letech jako lék na malárii. Na malárii se lék neosvědčil, měl však jiné účinky. Uklidňoval a vyvolával touhu po spánku.

V šedesátých a sedmdesátých letech se stala tato látka velmi oblíbenou a byla nadměrně zneužívána pro své pozoruhodné účinky. Metakvalon totiž vyvolává pocity relaxace a euforie a snižuje vnímání bolesti. Pod jeho vlivem začalo stále častěji docházet k nehodám a neštěstím. Ve Velké Británii a Spojených státech se po špatných zkušenostech dávkování a používání velmi zpřísnilo. V současné době je Metakvalon v USA nezákonný.

V souvislosti se sexuálním napadením A. Constandové proběhlo vyšetřování v roce 2005. Kanaďanka se s Cosbym setkala v restauraci v lednu 2004. Cosby ji pozval do svého domu, kde ji omámil Metakvalonem a pak ji svlékal a osahával.

Úřady v Pensylvánii se tehdy žalobou nezabývaly pro nedostatek důkazů. Cosby byl však pět týdnů vyšetřován. V této době Bill Cosby tvrzení Constandové odmítal jako lživé. Během soudního procesu se však přidalo dalších dvanáct žen, které si přály zůstat v anonymitě a nechtěly podávat vlastní žaloby. Nakonec došlo k mimosoudní dohodě. Cosby vyplatil ženám finanční kompenzaci v neznámé výši. Podivný „Casanova“ se dokonce částečně omluvil:

„Při pohledu zpátky si uvědomuji, že slova a činy si může druhá osoba vyložit jinak, a pokud nejste nadpřirozená bytost, nemůžete předem určit, jak se druhá osoba zachová. Netvrdím, že jsem udělal něco špatného, ale omlouvám se své milující manželce, která při mně stála po celé roky, za všechnu bolest, kterou jsem jí způsobil. Tato obvinění způsobila mé rodině velké trauma.“

Koncem roku 2014 se v médiích objevily informace o dalších ženách, na které svou Metakvalonovou fintu zkoušel. Dohromady bylo těch, které se rozhodly o svých děsivých zážitcích promluvit, okolo dvacítky. Některé případy se odehrály tak dávno, že jsou promlčené. Žádné z nich se k soudu nedostaly.

Janice Dickinson

„Chtěla bych, aby se Cosby přiznal, že je to prase, monstrum a že mě znásilnil,“ řekla moderátorce rozrušená modelka Janice Dickinson, která měla být podle svých slov znásilněna v hotelovém pokoji v Lake Tahoe v roce 1982.

Jak však v pondělí uvedla tisková agentura Associated Press, sám Bill Cosby se před deseti lety pod přísahou přiznal k tomu, že si obstaral tablety Quaalude (Metakvalon), kterými chtěl zdrogovat minimálně dvě ženy, aby je poté pohlavně zneužil.

Informace ze spisu byly nyní soudcem zveřejněny, ačkoliv Bill Cosby usiloval o opak.

 

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.nova24.cz/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'wpt_view_count', id: '87'}); });